5G yra naujos kartos mobilusis plačiajuostis interneto ryšys, kuris ilgainiui pakeis ar bent jau patobulins Jūsų 4G LTE ryšį. Naudodami 5G, pastebėsite didesnį atsisiuntimo bei išsiuntimo greitį. Laiko tarpas, per kurį prietaisai sujungiami vienas su kitu 5G ryšiu taip pat sutrumpės.
Kaip veikia 5G ryšys?
Kitaip nei 4G LTE, 5G veikia trijuose skirtinguose diapazono lygiuose. Šis nežymus pokytis ir turės didžiausią įtaką Jūsų kasdieniam prietaisų naudojimui.
Žemų dažnių diapazonas. Tai 1 GHz aprėpties diapazonas. Nors žemas dažnis siūlo didelę aprėpties veikimo sritį ir skverbimąsi pro objektus (sienas ir kt.) atsiranda didelis trūkumas: didžiausias duomenų perdavimo greitis bus iki 100 Mb/s.
Vidutinių dažnių diapazonas. Suteikia didesnį greitį, nei žemų dažnių diapazonas. Tačiau, jis nesugeba taip efektyviai įsiskverbti į pastatus. Vidutinių dažnių diapazonas mums suteiks iki 1Gb/s greitį.
Aukštų dažnių diapazonas. Šis diapazonas užtikrins efektyviausią 5G ryšio našumą. Aukštų dažnio diapazonas, galės pasiūlyti iki 10Gb/s su maža paklaida. Tačiau kaip bebūtų, jis taip pat neišvengia tam tikrų trūkumų. Pagrindinė problema yra ta, kad kuo didesnis greitis, tuo sunkiau prasiskverbti pro objektus (pastatus ir kt.)
Apibendrinus šiuos tris diapazono lygius, akivaizdžiai susidaro vaizdas, kad kuo greitesnis 5G ryšys, tuo jo skverbimasis pro atitinkamus objektus bus prastesnis. Dėl šios priežasties, jeigu norėsite ypatingai greito interneto ryšio, reikės ryšio skirstytuvą statyti kuo arčiau Jūsų namų.
4G ir 5G ryšio skirtumai.
Be didesnio greičio, atsiranda ir kitų 5G ryšio privalumų. Tikriausiai visi patyrėme tą jausmą, kai esant santykinai mažoje erdvėje, kurioje yra labai daug žmonių, nepavyksta atsidaryti net “Google”, o ką jau kalbėti apie “Facebook”. Taip yra dėl to, kad mažoje erdvėje, bandant sujungti daug įrenginių į vieną interneto tinklą, tas tinklas yra slopinamas. Tinklo infrastruktūra tiesiog negali susidoroti su dideliu prietaisų skaičiumi, todėl duomenų perdavimo sparta yra lėtesnė ir atsisiuntimo ar išsiuntimo laikas gali būti ilgesnis. Tikimasi, kad su 5G ryšio atsiradimu, ši problema bus išspręsta. Naujos kartos tinklas, turės žymiai daugiau pajėgumo, lyginant su 4G, o tai reikš ne tik geresnį visų telefonų ryšį, bet ir spartesnį internetą. Ekspertai 5G lygina su nauju greitkeliu, kuriame yra daugiau juostų. Didesnis juostų skaičius, sumažina mašinų srautą kelyje, todėl sklandžiau ir greičiau galime nuvykti nuo taško A iki taško B.
Jau išsiaiškinome, kad 5G ryšys bus greitesnis bei patikimesnis, nei 4G. Tačiau dar verta paminėti ir tai, kad naujo ryšio atsiradimas reikš ir laiko tarpo sumažėjimą tarp to, kaip bus sujungiami įrenginiai šiuo tinklu, ar kaip įrenginys priims siunčiamą signalą, taip greičiau užkraunant interneto langą. Galėsite be jokių didesnių trukdžių žiūrėti vaizdo įrašus “YouTube” platformoje, ar netgi būnant miške, susisiekti su žmonėmis. Tai reiškia, kad 5G bus greičiausias internetas matytas iki šiol. 5G galės pakeisti ir visų mėgstamą šviesolaidinį internetą.