Karatė yra senovinis kovos menas, kuris daugelį amžių praktikuojamas daugelyje pasaulio šalių. Tai puikus būdas palaikyti formą ir išmokti savigynos technikų. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, norintis išmokti pagrindų, ar patyręs kovos menų meistras, norintis patobulinti savo įgūdžius, šis karatė treniruočių vadovas pradedantiesiems skirtas jums. Paaiškinsime, ką reikia žinoti apie įvairias karatė rūšis, kokią įrangą reikės turėti ir kaip treniruotis. Naudodamiesi šiuo vadovu galėsite pradėti savo karatė kelionę ir išmokti technikų, strategijų ir principų, kurie padės jums tapti geresniais kovos menų meistrais. Pankration.lt – profesionalios karate treniruotės.
Įvadas į karatė
Karatė yra kovos menas, kilęs iš Japonijos. Tai kovinis sportas, praktikuojamas kaip savigynos metodas, skirtas apsiginti nuo užpuolimų ir kontroliuoti agresiją. Yra daug skirtingų karatė stilių. Karatė – tai puikus būdas pagerinti fizinę formą, išmokti savigynos technikų, sumažinti stresą ir atrasti ramybės jausmą kasdieniame gyvenime. Karatė yra puikus pasirinkimas norintiems įgyti gerą fizinę formą, išmokti savigynos įgūdžių ir sumažinti stresą. Tai idealus kovos menas pradedantiesiems, nes yra daug skirtingų stilių ir mokymo metodų. Galite pasirinkti karatė rūšį, atitinkančią jūsų fizinio pasirengimo lygį ir asmenybę.
Įvairios karatė rūšys
Karatė galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: Tradicinė karatė – tai karatė, praktikuojama Japonijoje ir Okinavoje. Tai tradicinis kovos menas, kuris dažnai vadinamas "šotokan". Tradicinėje karatė naudojamos įvairios technikos, apimančios smūgių ir smūgių kojomis technikas. Taip pat naudojami sąnarių užraktai, metimai ir sugriebimai. Tradicinėje karatė daugiausia dėmesio skiriama savigynos technikoms ir varžyboms. Sportinė karatė – tai kitose pasaulio dalyse praktikuojama karatė, kurioje daugiausia dėmesio skiriama varžyboms. Kitos karatė rūšys: Goju-ryu, Shito-ryu, Kyokushin, Wadoryu ir Isshin-ryu. Pagrindinis skirtumas tarp šių karatė rūšių – dėmesys tam tikroms technikoms. Pavyzdžiui, sportinėje karatė, kitaip nei tradicinėje karatė, naudojama daug smūgių. Toliau išvardytos pagrindinės karatė rūšys. – Tradicinė karatė: Tradicinė karatė apima Shotokan, Matsubayashi ir Shito-ryu karatė stilius. Tradicinė karatė – tai karatė, praktikuojama Japonijoje ir Okinavoje. Tai tradicinis kovos menas, kuris dažnai vadinamas "šotokan". – Sportinė karatė: Sportinė karatė apima Goju-ryu, Shito-ryu, Kyokushin, Wadoryu ir Isshin-ryu karatė stilius. Sportinė karatė – tai kitose pasaulio dalyse praktikuojama karatė, daugiausia skirta varžyboms.
Pagrindinės karatė technikos
Įvaldę pagrindines karatė technikas, galite pereiti prie sudėtingesnių judesių. Štai keletas karatė technikų, kurias galite praktikuoti pradėję karatė treniruotes. Atminkite, kad šioms technikoms įvaldyti reikia laiko ir pastangų. Būkite kantrūs ir atkaklūs, ir galiausiai tai pasieksite. – Smūgiavimas: pradėkite nuo smūgiavimo. Smūgiavimas yra pati pagrindinė karatė technika. Galite išmokti kelių smūgiavimo technikų, pavyzdžiui, tiesaus smūgio ir smūgio kabliu.